بلاگ

برنامه بدنسازی بانوان

برنامه بدنسازی برای بانوان با هدف افزایش قدرت بدنی، عضله سازی و چربی سوزی طراحی شده است و علت تاثیر گذار بودن این برنامه استفاده از حرکات مختلف چند مفصلی است. این حرکات چند مفصلی گروه‌ های عضلانی بیشتری را نسبت به حرکات ایزوله به کار گرفته که در لیفت وزنه‌ های سنگین‌ تر به شما کمک شایانی می کنند.

این برنامه بدنسازی کل بدن نه تنها به کالری سوزی کمک می کند، بلکه فرمول عالی برای ساخت عضله و افزایش میزان سوخت و ساز بدن را به همراه دارد که در نهایت میزان کالری بیشتری خواهید سوزاند. در انتهای این برنامه بدنی سالم‌ تر، میزان توده های چربی کمتر و قدرت بدنی بیشتری را به دست خواهید آورد.

بررسی برنامه بدنسازی کل بدن ۸ هفته برای بانوان:

در ادامه برنامه هفتگی را مشاهده خواهید کرد که باید آن را به مدت ۸ هفته انجام دهید. هر روز تمرینات مربوط به عضلات کل بدن را انجام می دهید و باید طبق برنامه پیش بروید و نیازی به اضافه کردن حرکات تمرینی نیست. این حرکات به میزان کافی شما را به چالش خواهند کشید.

استراحت بین هر ست در برنامه بدنسازی کل بدن ۳۰ الی ۶۰ ثانیه است و سعی کنید از این زمان فراتر نروید. با اینکه انتخاب وزنه براساس قدرت بدنی کاملا فردی است ، باید هدف خود را بر افزایش هفتگی و به مقدار کم وزنه‌ ها بگذارید حتی اگر افزایش وزنه‌ ها هر هفته ۵۰۰ گرم باشد و فقط در ست نهایی این افزایش وزن صورت پذیرد. پیش از شروع تمرین بدن خود را به خوبی گرم و پس از اتمام تمرین سرد کنید.

جهت خرید برنامه بدنسازی تخصصی میتوانید از لینک زیر استفاده کنید. 

تخفیف ویژه، فقط تا مدت محدود

روز شنبه: برنامه فول بادی بدنسازی بانوان

سومو اسکات با وزنه۳۱۰,۱۰,۱۲
پرس سینه دمبل۳۱۰,۱۰,۱۲
پارویی سیم کش۳۱۰,۱۰,۱۲
ددلیفت با پای صاف۳۱۰,۱۰,۱۲
هیپ تراست با هالتر۳۱۰,۱۰,۱۲

روز دوشنبه: برنامه بدنسازی کل بدن بانوان

تمرینستتکرار
ددلیفت۳۱۰,۱۰,۱۲
دیپ سینه۳۱۰,۱۰,۱۲
بارفیکس دست جمع۳۱۰,۱۰,۱۲
پرس لندماین۳۱۰,۱۰,۱۲
پلانک۳۲۰ ثانیه

اگر در برنامه بدنسازی کل بدن انجام حرکات دیپ سینه و بارفیکس دست جمع ضعیف هستید ، یکی از راه‌ های زیر را انجام دهید :

 1. از حریف تمرینی خود کمک بگیرید تا پاهای شما را بگیرد.
 2. از دستگاه بارفیکس و یا دیپ استفاده کنید و زانوی خود را بر روی بالشتک تعبیه شده قرار دهید تا به شما کمک کند.
 3. از کش تمرینی استفاده کنید. برای این منظور دو طرف کش را به میله بارفیکس و یا دستگیره دیپ وصل کرده و سپس ساق پاها را بالا آورده تا با زمین موازی شود و ساق را در مرکز کش قرار دهید.

روز چهارشنبه: برنامه بدنسازی فول بادی خانم ها

تمرینستتکرار
سرشانه دمبل آرنولدی۳۱۰,۱۰,۱۲
زیر بغل سیم کش دست باز۳۱۰,۱۰,۱۲
شنا۳۱۰,۱۰,۱۲
لانچ با هالتر۳۱۰,۱۰,۱۲
فیله کمر ( هایپراکستنشن )۳۱۰,۱۰,۱۲
نکات کلیدی در برنامه بدنسازی فول بادی مخصوص خانم ها :
 • هدف هفتگی. حداقل ۲۰۰ دقیقه در هفته ورزش کنید.
 • هدف روزانه. هر روز چند نوع فعالیت بدنی را انجام دهید ، حتی اگر فقط ۱۵ دقیقه باشد، به جای انجام چند تمرین طولانی مدت در هفته.
 • ترتیب تمرین. سخت ترین تمرینات را ابتدا در ابتدای هر تمرین انجام دهید.
 • شدت تمرین. شدت تمرینات خود را افزایش دهید و وزن بیشتری را برای تمرینات وزنه برداری انتخاب کنید.
 • زمان ریکاوری. به خودتان ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان بدهید تا بین جلساتی که گروه های عضلانی یکسان را هدف قرار می دهند ، بهبود یابید.
 • استراحت کافی. با استراحت فراوان از خستگی و فعالیت زیاد خودداری کنید. این شامل حداقل یک روز کامل استراحت یا فعالیت سبک در هر هفته است.
 • خواب. زمانی که به آن نیاز دارید بیشتر بخوابید تا سطح انرژی شما افزایش یابد.
 • تنوع تمرین. حداقل یک بار در ماه تمرینات خود را تغییر دهید تا از کسالت و ایجاد مشکل جلوگیری کنید. این باعث می شود برنامه تمرینی شما همیشه هیجان انگیز به نظر برسد و اطمینان حاصل کنید که گروه های مختلف ماهیچه ای را هدف قرار داده اید.

جهت خرید برنامه بدنسازی تخصصی میتوانید از لینک زیر استفاده کنید. 

تخفیف ویژه، فقط تا مدت محدود

سوالات متداول درباره برنامه بدنسازی کل بدن ۸ هفته ای برای بانوان :

من یک ورزشکار مبتدی هستم. آیا قادر به انجام این برنامه بدنسازی کل بدن می باشم ؟

این برنامه بدنسازی کل بدن برای افراد مبتدی طراحی شده است. ممکن است انجام حرکاتی در این برنامه برای برخی افراد مبتدی سخت باشد ، با این حال همیشه حرکات جایگزین وجود دارد. با اینکه این برنامه برای ورزشکاران مبتدی طراحی شده است ، اما بدین معنا نیست که افرادی با آمادگی جسمانی متوسط و حرفه‌ ای را به چالش نمی‌ کشد. برنامه فول بادی برای تمامی افراد تاثیر گذار است. تنها کافیست با تغییر سرعت انجام هر تکرار( rep tempo ) ، کاهش زمان استراحت بین هر ست و افزایش وزنه‌ ها سختی انجام این برنامه را افزایش دهید.

در زمان انجام این برنامه چه مواد غذایی باید بخوریم ؟

میزان کالری و کلان حوراک های پیشنهادی برای هر شخص متفاوت است و تقریبا ارائه یک برنامه غذایی جامع برای تمامی افراد غیر ممکن است. اگر هدف شما افزایش وزن است، باید تقریبا ۲۵۰ کالری در مدت اجرای این برنامه بدنسازی کل بدن به میزان متابولیسم پایه خود بیافزایید و اگر هدف چربی سوزی دارید تقریبا ۲۵۰ کالری از میزان متابولیسم پایه خود کم کنید.

پس از انجام این برنامه ۸ هفته‌ ای چه کاری باید انجام دهیم ؟

پس از انجام این برنامه بدنسازی کل بدن به مدت یک هفته کامل شدت و حجم تمرین را کاهش و با وزنه‌ های سبک‌ تری تمرین کنید. این کار به بدن اجازه ریکاوری می دهد.

آیا می‌ توانیم حرکتی را جایگزین کنیم ؟

بله قطعا می‌ توانید چنین کاری را انجام دهید و تنها باید به موارد زیر توجه داشته باشید :

 1. حرکت جایگزین باید همان گروه عضلانی را درگیر کند که حرکت اصلی انجام می‌ دهد.
 2. دامنه حرکتی تمرین جایگزین شده باید مشابه حرکت اصلی باشد.

آیا می‌ توانیم تمرینات هوازی را با این برنامه ترکیب کنیم ؟

در کنار این برنامه بدنسازی کل بدن انجام تمرینات هوازی در کنار هر برنامه تمرینی عالی است. توصیه ما انجام تمرینات هوازی با شدت کم در روز استراحت است. این تمرینات می‌ تواند شامل پیاده‌ روی ، دوچرخه سواری و حتی بازی با کودکان باشد.

پس از طراحی یک برنامه هوازی در روز استراحت، در روز تمرینی پس از انجام تمرینات با وزنه چند حرکت هوازی باسیستم HIIT را می‌ توانید در دستور کار خود قرار دهید.

من زمان کمی را برای تمرین دارم ، آیا امکان انجام این برنامه را به صورت چرخه ای دارم ؟

البته. اگر هدفتان چربی سوزی است انجام این برنامه به صورت چرخه ای حتی می‌تواند برای شما مفید بوده و به افزایش سوزاندن کالری منجر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا